• Organizátorom Oblastnej hokejbalovej ligy (OHL) je nezisková organizácia občanské združenie Športový klub Lopašov (ŠKL).

• Zápasy sa odohrajú na Multifunkčnom ihrisku v Lopašove.

• Oblastnej hokejbalovej ligy sa zúčastnia len dedinské mužstvá nachádzajúce sa geograficky medzi obcami Rybky – Popudinské Močidlany.

• Súpiska mužstva musí obsahovať minimálne 15 hráčov. Maximálny počet hráčov nie je obmedzený.

• Hráč môže byť dopísaný na súpisku aj v priebehu ligy najneskôr do 9 kola.

• Hráč môže nastúpiť na zápas 2 dní po dopísaní na súpisku (najneskôr v piatok do 20:00).

• Súpiska sa uzavrie po 9. kole

• V mužstve musí byť minimálne 70 % hráčov z oblasti OHL a maximálne 3 registrovaný hráči z inej hokejbalovej ligy (Skalická, Hodonínská)

• Hráči ktorí obdržali v iných ligách trest 2 a viac rokov prípadne zákaz činosti doživotne, majú zákaz štartovať v OHL.

• Mužstvo musí mať jednotnú farbu dresov príp. tričiek a označenú číslami v prípade rovnosti dresov hosťujúce mužstvo použije rozlišováky.

• Bude sa hrať systémom každý s každým a na odvetnú časť. Do Play off postupuje prvých 8 mužstiev.

• Play off sa odohrá na dva víťazné zápasy.

• Hracím dňom bude nedeľa a výnimočne sobota, začiatky 5 zápasov v hracom dni budú 9:30 ,11:00, 12:30, 14:00, 15:30

• Bude sa hrať 3x15 čistého času podľa platných hokejbalových pravidiel.

• Za víťazstvo v základnej časti sú 3 body, v prípade remízy sa realizujú samostatné nájazdy (5 hráčov, ďalej vždy len po jednom) víťaz po SN
    získava 2 body porazený 1 bod
  • V play off v prípade remízy po riadnom hracom čase nasleduje navyše predĺženie 5 min ak sa nerozhodne nasledujú SN.

• Na zápas musí nastúpiť min. 5 hráčov a brankár inak bude zápas skontumovaný.

• 4 loptičky na zápas dodá mužstvo ktoré bude v rozpise určené ako domáce v prípade že loptičky mužstvo nemá, musí si loptičky zakúpiť v bufete a následne dlh zaplatiť do piatka do 20:00 inak bude nasledujúci zápas skontumovaný .

• Maximálne 5 minút po začiatku zápasu bude vhodené buly ak mužstvo nebude pripravené, zápas sa kontumuje.

• Zápas bude rozhodovať hlavný rozhodca a zapisovač z určeného mužstva v prípade že sa na zápas nedostaví na čas bude mužstvo pokutované 40 Euro.

• Vždy po odohratí zápasu bude podpísaná kapitánmi, rozhodcom a zapisovačom zápisnica k zápasu.

• Určený rozhodca z mužstva by mala byť nekonfliktná, nevýbušná osoba ktorá pozná pravidla hokejbalu.

• Na rozhodcu a zapisovača bude vychádzať pískať jeden zápas za dva týždne

• Väčšinu zápasov odpískajú extraligový rozhodci, v prípade že nebude môcť pískať extraligový rozhodca, ŠK Lopašov bude informovať mužstvá

• ktoré majú zapisovať zápasy aj o potrebe pískať zápas (rozhodci z mužstiev dostanú rovnakú odmenu ako extraligový).

• Riešenie incidentov a dodatočné tresty bude prerokovávať rozhodcovská komisia (2 extraligový rozhodci a predseda ŠK).

• Štartovné na celú sezónu hokejbalovej ligy bude 15 Euro na osobu + 5 euro doplatok na ukončenie ligy.

• Ukončenie ligy bude v Lopašove tu bude vyhlásené poradie mužstiev, najlepší strelec ligy, najproduktívnejší hráč, najlepší brankár, All star ligy a najslušnejšie mužstvo ligy.

• V prípade že sa mužstvo odhlási v priebehu ligy nemá nárok na vrátenie štartovného ,výsledky mužstva ktoré sa odhlási sa anulujú.